Voler long

2024 Series Results

C Race 7:00PM 
Categories 1-2-3

Series prizes through sixth place
Series Points Rider Team WSBA
31 Galen Erickson Coalition Cycling 5
30 Johan Brusa Premier Cycling 2
26 Trenton Starkey Fount Cycling Guild 80
24 Will Teal Fount Cycling Guild 34
16 Teddy Schwartz Premier Cycling 9
16 Chris Twardzik Premier Cycling 1
15 Mark Laughery A Cycling Team 3
14 Evan Blanshan Premier Cycling 45
13 Chris Uberti Cleveland Cycling 146
11 Aaron Halfaker Coalition Cycling 7
8 Greg Talpey Expeditors 67
6 Scout Hollister Coalition Cycling 14
3 Sam Frigo Coalition Cycling 11
3 Ian Mensher Keller Rohbak 35
3 Forest Tarbath Coalition Cycling 16
3 Finn West A Cycling Team 553
2 Ryan Dennison Mercedes 382
2 Neal Fryett Premier Cycling 1011
1 Kevin Hodges Fount Cycling Guild 129
1 Parker Mckean Premier Cycling 10
1 Adrian Magun Apex Racing 1094
1 Mark Severy Premier Cycling 149
1 Andrew Martin Tenspeed Hero 30
1 Will Harrison Apex Racing 43
1 Brian Baumhover Mercedes 63
1 Justin Prior Keller Rohbak 75

B Race 6:00PM 
Categories 3-4

Series prizes through sixth place
Series Points Rider Team WSBA
31 Blaine Felton Taco Time 541
29 Aviv Litov A Cycling Team 904
28 Soren Schwendeman Taco Time 543
17 Merrick Gallagher Center Cycles 653
16 Cory Potts None 1022
14 Chinzo Munkhbat Nomad Cycling Team 1482
10 Alex Pherribo Mercedes 377
9 Brendan Long Apex Racing 324
6 Finn Westover Booger Racing 734
5 Tyler Free Liquid Velo 564
5 Mason Post Apex Racing 435
5 Kurt McCloud Hagens Berman 81
4 Steve Bleifuhs Taco Time 408
4 Kian Reed Booger Racing 1096
4 John Danielson Coalition Cycling 314
4 Robert Manson Mercedes 478
3 Mohammad Asghain Coalition Cycling 655
3 Sean McGraw None 1041
3 Andrew Gambel Expeditors 376
2 Ben Schauland Apex Racing 436
2 James Richmond Taco Time 691
2 Travis Venable None 401
2 Trevor Davies Taco Time 403
2 Brendan Lemke A Cycling Team 316
1 Joe Thomas Taco Time 405
1 Steve Gingrich Apex Racing 322
1 Issac Miller Husky Cycling 636
1 Troy Seborn Mercedes 381
1 Steven Robinson None 1010
1 Odinn Thordarson None 1084

A Race 5:30PM 
Categories 4-5

Series prizes through sixth place
Series Points Rider Team WSBA
36 Skyler Schwendeman Taco Time 495
25 Chris Cadotte Dyna Racing 778
19 Bailey MacDonald Taco Time 544
13 Mark Lavrentyev Taco Time 534
12 Bryan Zagers Apex Racing 431
11 David Grainger Hagens Berman 360
10 John Martin Hagens Berman 455
9 Allen Chao Organic Gnar Harvest 418
8 Merrick Gallagher Center Cycles 653
8 Lucas Johnson None 1088
7 Issac McCormick None 1046
7 Issac Miller Husky Cycling 636
6 Nigel Stuke Organic Gnar Harvest 679
6 Jean-Christopher Scalabre Apex Racing 677
4 Max Christman None 1100
4 David Grainger Apex Racing 360
4 Jay Free Liquid Velo 1044
4 Taylor Fernandes None 681
3 Michael Lee None 1085
2 Elliott de Halleux None 1016
2 Gabriel McNees None 1084
1 Frederick Green None 1012
1 William Thompson None 698
1 Ryan Solorzano Apex Racing 434
1 Patrick Rachford None 512
1 Matthew Wilson None 1033
1 Jerry Costa Fount Cycling Guild 686
1 Paul Wickward None 1085

D Race 5:00PM 
Women Categories 4-5

Series prizes through sixth place
Series Points Rider Team WSBA
15 Robin Chapman None 1037
13 Eiko Fujikawa Hagens Berman 523
11 Emily Wing Hagens Berman 901
9 Keaghlan Robinson None 1030
7 Zee Mars Breakfast Racing Team 602
6 Mathew Wilson None 1033
4 Cody Cheng Jerry Baker Juniors 747
4 Ann Marie Kessler Alki Rubicon 1000
4 Bailey Bonaci None 1016
4 Isobel Ross None 1020
3 Julia Dans Coalition Cycling 683
3 Henrietta Waits Breakfast Racing Team 694
2 Rhys May Breakfast Racing Team 1018
2 Alana Lombaard Husky Cycling 745

© 2024 Seward Park Series